Vaimse tervise esmaabi koolitusi viivad läbi vaimse koolitajad, kellele on MTÜ Peaasjade poolt antud vastav tähtajaline sertifikaat.

Umberto Dorus on hariduselt sotsiaalpedagoog, lisaks on ta õppinud sotsiaalpoliitikat. Viimased 15 aastat on ta töötanud koolitaja, õpetaja ja nõustajana. 

Umberto Doruse huviks vaimse tervise valdkonnas on vaimse tervise esmaabi, meeste vaimne tervis, lapsevanemlus ning lisaks psüühikahäirete või erivajadustega laste aitamine. MTÜ Peaasjade juures tegeleb ta lisaks koolitamisele nõustamise ning noortele oskuste treeningu läbiviimisega. 

Enda vaimset tervist hoiab ta lastega mängides ja koos perega aega veetes. Lisaks võtab ta teadlikult aega  sportimiseks, metsas käimiseks, raamatute lugemiseks ning igapäevaselt puhkehetkedeks. Ka meeldib talle teha hingamisharjutusi ja nautida külma dušši.

.

Merilin on kasvatuspsühholoog (MSc), koolitaja ja @jesslapsed vanemahariduse edendaja. Merilin tegeleb süvitsi interdistiplinaarse feminismiga ning uurib tervise ja tervislikkusega seotud müüte ja stigmasid meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist, sekka hulganisti lapsevanemate vaimset tervist, laste aju arengut ja vaimset tervist ning täiskasvanute endi kasvatuspõhimõtete kujunemist. 

Eesti Seksuaaltervise Liit tunnustas teda 2020. aasta seksuaaltervise edendaja tiitliga. 

Oma vaimset tervist hoiab Merilin sõnumitele mitte vastates, ning enda või sõprade diivanitel logeledes.